Druga večer 21. Festivala bošnjačke kulture u Istri, u organizaciji Nacionalne zajednice Bošnjaka Istre, održana je uz Zlatna vrata, gdje je privukla velik broj građana, turista i ljubitelja kulturne baštine.
Bogatstvo tradicionalnih narodnih nošnji, glazbenog izričaja i folklorne baštine privuklo je brojne prolaznike u samom središtu Pule te još jednom potvrdilo značaj Festivala kao jedne od najprepoznatljivijih manifestacija bošnjačke zajednice u Republici Hrvatskoj.
Okupljene je pozdravio predsjednik Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske Tibor Varga, koji je istaknuo kako Savjet kontinuirano podupire programe nacionalnih manjina te naglasio da manifestacije poput Festivala bošnjačke kulture imaju višestruku vrijednost. Istaknuo je kako one pridonose očuvanju kulturne baštine, ali i obogaćuju kulturnu i turističku ponudu Hrvatske.
Posjetiteljima se obratio i saborski zastupnik Armin Hodžić, koji je naglasio kako Festival već više od dva desetljeća predstavlja važan simbol očuvanja bošnjačkog identiteta u Istri te izrazio zahvalnost svima koj mu doprinose.
Također, obratio se i predsjednik Nacionalne zajednice Bošnjaka Istre Senad Pršić.
Manifestaciji su nazočile i pročelnica Upravnog odjela za kulturu i civilno društvo Grada Pule Paola Orlić te Tea Batel iz Upravnog odjela za talijansku nacionalnu autohtonu zajednicu, nacionalne manjine i mlade Istarske županije.
Raznovrstan program, raskoš narodnih nošnji i autentični glazbeni izrazi privukli su velik broj domaćih i stranih posjetitelja, koji su s velikim zanimanjem pratili nastupe u srcu Pule.
Festival bošnjačke kulture u Istri tijekom protekle 21 godine izrastao je u jednu od najprepoznatljivijih manifestacija bošnjačke zajednice u Hrvatskoj, okupljajući brojne sudionike i posjetitelje iz različitih krajeva Hrvatske, Bosne i Hercegovine i regije.
Podsjetimo, otvoren je sinoć, 25. lipnja, u Medulinu.





































