Grad Labin danas saopćava da je u Labinu kupljen prvi Bošnjački kulturni centar u Istri, a treći takav u Hrvatskoj. Gradonačelnik Valter Glavičić istaknuo je da je ovo važan iskorak u jačanju multikulturalnosti i lokalnog suživota, a bošnjački saborski zastupnik Armin Hodžić da neće stati na ovome, te da ima puno planova, posebno na polju žive kulture koja podrazumijeva aktivitet.
U Labinu je kupljen prvi Bošnjački kulturni centar u Istri, a treći takav u Hrvatskoj. U pitanju je prostor od 1500 četvornih metara, a sam objekt ima 400 četvornih metara. Cilj je osiguravanje prostora za održavanje kulturnih i društvenih aktivnosti pripadnika Bošnjačke zajednice koji će služiti za osnaživanje odnosa među članovima lokalne sredine. Kulturni centar je u vlasništvu Nacionalne koordinacije Bošnjaka u Republici Hrvatskoj „Bošnjaci Zajedno“, a sredstva su osigurana iz Operativnih planova Vlade Republike Hrvatske.
„Ovaj prostor susreta bit će važan za razvoj dijaloga i suživota te razmjenu naših zajedničkih vrijednosti. Ovo je i meni osobno bitno jer sam kao saborski zastupnik nacionalnih manjina uvidio potrebu za jačanjem našeg zajedništva i daljnjim ujedinjavanjem ljudi na našem prostoru. Nećemo stati na ovome, imamo puno planova, posebno na polju žive kulture koja podrazumijeva aktivitet, radoznalost u otkrivanju novoga. Istra će na svojoj paleti različitosti dobiti još nekoliko nijansi više. Iskreno se veselim daljnJoj suradnji“, izjavio je Armin Hodžić, saborski zastupnik albanske, bošnjačke, crnogorske, makedonske i slovenske nacionalne manjine.
„Multikulturalnost nije samo slovo na papiru, to je vrijednost koju njegujemo svakodnevno. Već na prvom sastanku sa saborskim zastupnikom Hodžićem osjetio sam koliko je ovaj projekt bitan našoj bošnjačkoj zajednici i drago mi je da će naši Labinjani dobiti prostor za druženje koji zaslužuju. Osobno se, kao gradonačelnik grada Labina, posebno zahvaljujem Arminu na trudu i nesebičnom angažmanu, u dodatnom razvoju suživota na Labinštini i u Istri. Mi ćemo s naše strane pomoći svaku svježu ideju i novitet, ali posebno me raduje ideja da u tome budemo partneri, da jedni druge prepoznajemo u kvalitetnim projektima koje nacionalne manjine nazivaju kulturna autonomija. Nama ne trebaju definicije za ono što osjećamo kao prirodno stanje stvari. Dragi naši Bošnjaci, veseli me ono što je ispred nas“, zaključuje Valter Glavičić, labinski gradonačelnik.